Podsumowanie sezonu SKS Gdynia Sharks 2018/2019

Nadszedł nareszcie czas na podsumowanie sezonu drużyn Sharks Gdynia w rozgrywkach ligi POZKosz. Przypominamy, że w tym sezonie do rywalizacji stanęły trzy drużyny rekinów: w roczniku U13, U16 i U18. Udało się nam namówić Prezesa SKS Gdynia Sharks – Olafa Olendra o zabranie głosu w sprawie dokonań naszych zawodników.

Panie Prezesie, do końca dobiegł sezon drużyny Sharks Port Gdynia. Rekiny zajęły 5 miejsce i zakończyli sezon z bilansem 4-10. Jak podsumuje Pan ten okres drużyny trenera Marcina Stefańskiego?

Cieszę się bardzo, że udało nam się nawiązać współpracę z trenerem Marcinem Stefańskim. Zawsze podziwiałem Marcina jako zawodnika, jego waleczność i serce zostawiane na boisku. Jako trener potrafił zarazić tym chłopaków i efekty tego widać. Jestem zadowolony z wyniku, gdyż zabrakło tylko odrobiny szczęścia a bylibyśmy w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Zaznaczyć trzeba, że okręg pomorski jest bardzo silnym ośrodkiem i myślę, że w rozgrywkach centralnych, również byśmy powalczyli. Nasz zespół jest bardzo perspektywiczny, ponieważ składa się głównie z zawodników z rocznika 2002.

Czy znane są dalsze plany na resztę sezonu?

W dalszej części sezonu planujemy udział w dwóch turniejach oraz planujemy przygotować drużynę do rozgrywek 3×3. Jeden z turniejów odbędzie się na hali w Sopocie, podczas którego wystąpimy w roli gospodarza, drugi z nich to wyjazdowy turniej w Łomży.

Dochodzą informacje ze klaruje się dalszy rozwój drużyny Portowców. Rozmowy prowadzone są z zawodnikami z wielu pomorskich drużyn, w tym także tych z rocznika U20.

Mamy plany rozwojowe, naszego klubu ale nie chciałbym zdradzać planów. Wiele zależy też od kategorii wiekowych jakie będą obowiązywały w następnym sezonie.
Zapraszamy zawodników do obserwowania naszej strony internetowej oraz fb – zapewne w najbliższym czasie pojawi się informacja o treningach naborowych.

A co może Pan powiedzieć o poczynaniach „młodych gniewnych” czyli sharksowym narybku?

Tu bywało różnie. Trochę jesteśmy zawiedzeni postawą treningową chłopaków z rocznika U16 i tu skupiliśmy się na rozwoju indywidualnym zawodników, jednak martwi nas trochę postawa zawodników i brak odpowiedzialność za zespół.
W młodszych rocznikach było obiecująco, drużyna składa się głównie z chłopaków trenujących od roku i widać postępy. W przyszłym sezonie w związku z rozwojem planujemy zgłosić drużyny U13,U11 i U10. Zapraszamy na treningi, do nas można dołączyć w każdej chwili.

Ogłoszono, że trenerem głównym koszykówki podczas tegorocznego lata będzie Marcin Stefański. Proszę powiedzieć coś więcej o tych obozach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Potwierdzamy trenerem głównym na obozie będzie Marcin Stefański ale nie tylko zapewniamy trenerów od techniki indywidualnej oraz od motoryki. Ilość miejsc ograniczona bo tylko 20 dla takiej grupy zapewniamy aż czterech trenerów.
Gwarantujemy dużo ciężkiej pracy ale też dobrej zabawy. Nasz camp różni się od innych tym, że jest częścią innego obozu i dzięki temu dajemy w wolnym czasie możliwość korzystania ze sprzętu wodnego, animacji, paintball, czyli nie tylko trenujemy i siedzimy w pokojach ale mamy również inne atrakcje. Ważne jest to, że mieszkamy w hotelu w pokojach z łazienkami a nie w klasach szkolnych. Zapewniamy wysoki poziom szkolenia ale również komfort zakwaterowania i relaksu po treningu.

Dziękuję bardzo za wypowiedź i trzymamy kciuki za dalsze poczynania klubu!

Linki do stron lub informacji umieszczonych w wywiadzie (chronologicznie):
– tabela ligi POZKosz U18: http://pozkosz.com/6,liga/1,u18m/2,tabele.html
– II Ogólnopolski Turniej o Puchar Portu Gdynia: https://www.facebook.com/events/752097405183702/
– Łomża Cup r. 2001: http://www.skm.basketmania.pl/skmwp/lomza-cup-r-2001-lomza-10-12-05-2019/
– tabela ligi POZKosz U16: http://pozkosz.com/6,liga/1,u16m/22,tabele.html
– tabela ligi POZKosz U13: http://pozkosz.com/6,liga/1,u13m/33,tabele.html
– Probasket Camp 2019: https://www.facebook.com/events/307954809919658/ oraz http://sharkstravel.pl/probasketcamp19-vol-1-2/