Trener Marcin Stefanski ponownie radnym Sopotu!

W przeprowadzonych w dniu 21.10.2018 wyborach do Rady Miasta Sopotu mieszkańcy Sopotu ponownie postawili na Marcina Stefańskiego. Trener naszej druzyny uzyskał drugi wynik w swoim okręgu wyborczym i po raz drugi będzie pełnił funkcję radnego. Gratulacje Marcin!

Przy tej miłej okazji przeprowadzono krótki wywiad z trenerem:

Ponownie zostałeś wybrany na radnego Sopotu. Czy łączenie funkcji trenera i pełnienia roli radnego jest możliwe? Jak różne doświadczenia przynoszą Ci te obydwie aktywności?

Łączenie tych funkcji czasami jest trudne, ale jak się chce to można dla mnie najważniejsze jest to, żeby w każdej pracy robić wszystko na 100%. I tak do tego podchodzę.

Przegraliśmy pierwsze spotkanie w tym sezonie. Jak skomentujesz tą porażkę?

Graliśmy z bardzo dobrą drużyna, która myśle ze w tym sezonie będzie w najlepszej ósemce w Polsce. Trochę przeszkodziły nam kontuzje i braki w składzie, ale nie ma co się przejmować, z każdym meczem będzie lepiej.

Jakie cele zostały postawione przed zespołem na ten sezon? Jak zamierzacie je osiągnąć?

Zależy mi najbardziej na tym żeby chłopaki się rozwijali i cieszyli się z tego co robią. Na meczach wymagam od nich zaaangazowania i walki od pierwszej do ostatniej minuty.

Przed nami kolejne spotkanie ligowe – rywal ze Starogardu Gdańskiego. Co powinno być nasza mocno strona w tym spotkaniu? Czy atut własnego parkietu pozwoli nam na premierowe zwycięstwo?

Mam nadzieję, że pierwsze zwycięstwo przyjdzie jak najszybciej. Starogard Gdański w pierwszym meczu pokazał, że ma potencjał w ataku. Trzeba również zatrzymać ich liderów. Mamy walczakow w drużynie i wierzę, że ich powstrzymają. Dobra obrona i szybki atak dadzą nam zwycięstwo.

O tym czy trener naszej drużyny ma rację dowiemy się już w sobotę – o godzinie 11:00 Sharks Port Gdynia podejmie SKS Starogard Gdański przy ulicy Wejherowskiej 1 w Sopocie.