4 miejsce Sharks Port w Łomży

Na czwartym miejscu zmagania w turnieju Łomża Cup zakończyła drużyna Sharks Port Gdynia. Bilans: 2 zwycięstwa i 3 porażki.

1 dzień turnieju:
Po wyczerpującej podróży do Łomży i zakwaterowaniu przyszedł czas na odpoczynek i przygotowanie do wieczornego spotkania. O godzinie 19:00 rozpoczęliśmy spotkanie z drużyną z Sochaczewa. Od samego początku spotkanie przebiegało pod nasze dyktando i już po pierwszej kwarcie wyszliśmy na siedemnastopunkotwe prowadzenie, by na przerwę schodzić z wynikiem 34:10. W tym okresie spotkania bardzo dobrą skutecznością wykazywał się Albert Szymański który co rusz dziurawił kosz przeciwników rzutami trzypunktowymi. W drugiej połowie trener Marcin Stefański dał szansę wykazania się zmiennikom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 62:31.

2 dzień turnieju:
Trzymeczowy maraton rozpoczęliśmy o godzinie 8:00 spotkaniem z Warsaw Basketball. Mocne wejście w mecz pozwoliło nam wypracować 31:16. Nieocenione w tym meczu okazało się wsparcie asystenta trenera Stefańskiego – Stefańskiego juniora. Niestety nawet ono nie pozwoliło uniknąć rozluźnienia w szeregach Portowców, które nastąpiło w drugiej połowie. Przeciwnicy sukcesywnie odrabiali straty, by na 9 sekund do końca spotkanie zrównać się z nami punktami. Wynik spotkania w ostatniej sekundzie meczu ustalił Maksymilian Ziemann – zwyciężyliśmy 53:51. Niestety, było to już ostatnia wygrana naszej drużyny w tym turnieju. Żadnemu z kolejnych przeciwników nie byliśmy w stanie postawić się fizycznie. Drużyna podupadała fizycznie – szczególnie widoczne to było w drugim meczu dnia gdy po zaciętym spotkaniu przeciwnik z Łomży rozstrzygnął końcówkę na własną korzyść 55:67. Ostatni mecz tego dnia to doświadczenie, o którym jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć – od samego początku nie potrafiliśmy nawiązać walki z drużyną z Białegostoku (po pierwszych 4 minutach na tablicy widniał wynik 2:15). Mecz przegraliśmy 84:52.

3 dzień turnieju:
Ostatniego dnia turnieju zmierzyliśmy się z drużyną z Bielska Podlaskiego. Zarówno dla nas, jak i dla przeciwników mecz ten nie miał już wpływu na końcową pozycję w turnieju. Lepiej w spotkanie weszli nasi przeciwnicy, którzy schodzili na przerwę z prowadzeniem 29:20. Bardzo energetyczne wejście w drugą połowę zanotowali zmiennicy, a dwie trójki Marka Zawiślaka pozwoliły na doprowadzenie do remisu. Na początku czwartej kwarty nasza drużyna objęła prowadzenie, większym wyrachowaniem w końcówce meczu wykazali się nasi przeciwnicy i zamknęli spotkanie wynikiem 44:59.

Turniej ten to nauka na przyszłość dla naszego zespołu. Szczególnie ważnym aspektem okazało się być przygotowanie fizyczne zespołu, które podczas tego typu turniejów zdaje się mieć kluczowe znaczenie. Turniej ten był również okazją do zaprezentowania się w szerszym wymiarze zawodników, którzy nie otrzymywali swoich szans w trakcie sezonu POZKosz.

Induwidualne wyróżnienia otrzymali zawodnicy z naszego zespołu: Kacper Maćkowiak oraz Albert Szymański.

Dziękujemy klubowi Olimpijczyk Łomża za zaproszenie na turniej, organizatorom za świetne przygotowanie turnieju oraz naszym przeciwnikom za możliwość rywalizacji. Wierzymy, że powrócimy do Łomży na kolejne edycje turnieju.