Start sezonu – wielkie powroty!

20 października (czyli już jutro) o godzinie 12:00 czeka nas długo wyczekiwany powrót ligi u18 POZKosz! W hali 100-lecia w Sopocie przy ulicy Goyki naprzeciw siebie staną Trefl Sopot (gospodarze) oraz Sharks Port Gdynia (goście).

Chociaż zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna z Sopotu, zawodnik drużyny Sharks Tomasz Urban stara się z optymizmem patrzeć na najbliższe ligowe spotkanie: „Uważam, że nasz przeciwnik jest zdecydowanym faworytem tego meczu lecz damy z siebie wszystko i będziemy walczyć.” W obozie Trefla wydaje się panować spokój, który wręcz emanuje od Wojtka Dzierżaka: „Napewno jest to super uczucie zagrać przeciwko starej drużynie i dawnym kolegom z drużyny. Wiem że trochę się pozmienialo, jest nowy trener i nowi gracze, ale nie ma mowy o żadnym stresie.”

Przypomnijmy, że obydwaj wyżej wymienieni zawodnicy mają za sobą przeszłość w drużynie, z którą przyjdzie się im jutro zmierzyć. Tomasz Urban jest wychowankiem UKS Siódemka Sopot, z którym w sezonie 2016/2017 zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski u16, zaś Wojtek Dzierżak z powodzeniem występował w naszej drużynie w zeszłym sezonie (zdobywając tytuł najlepszego strzelca za 3 punkty ligi).

Jest jeszcze jedna postać, dla której będzie to mecz wyjątkowy – ikona Trefla Sopot – Marcin Stefański. Trener naszej drużyny przed paroma dniami wystąpił po raz ostatni w koszulce Trefla na parkietach PLK. „Koniec jednej przygody oznacza rozpoczęcie nowej” – zdaje się myśleć nasz trener. Zgodnie z tą tezą od początku września stawia czołu nowemu wyzwaniu – przygowouje drużynę Sharks Port Gdynia u18 do sezonu 2018/2019. Jak więc prowadzony przez niego zespół wypadnie podczas inaguracji? Czy będziemy w stanie postawić się drużynie z Sopotu? Na ile stać naszą drużynę w tym sezonie?

Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź na jutrzejszym spotkaniu. Zachęcamy do przyjścia i gorącego dopingu! #gosharks